Tarnobrzeska strefa przyciąga średniaki

opublikowano: 12-08-2019, 22:00

Choć cała Polska jest strefą ekonomiczną, to w niektórych regionach można dostać większe zwolnienie podatkowe niż gdzie indziej.

Kierowana przez Adama Kuśnierza tarnobrzeska strefa do tej pory
ściągnęła 13 firm, o 22 mniej niż przez cały 2018 r. Przedsiębiorcy obiecują
czterokrotnie niższe inwestycje i pięciokrotnie mniej etatów. [
Zobacz więcej

WSZYSTKIEGO MNIEJ:

Kierowana przez Adama Kuśnierza tarnobrzeska strefa do tej pory ściągnęła 13 firm, o 22 mniej niż przez cały 2018 r. Przedsiębiorcy obiecują czterokrotnie niższe inwestycje i pięciokrotnie mniej etatów. [ Fot. GK

Tarnobrzeska strefa zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu chwali się, że oferuje najwyższe w Polsce wsparcie dla małych i średnich firm, sięgające 45-70 proc. kapitału. Skorzystają z niego także trzy firmy, które ostatnio otrzymały decyzje o wsparciu. Dwie są z Radomia i inwestują po 12 mln zł. New Trendy, producent elementów wyposażenia sanitarnego: brodzików, mebli łazienkowych, umywalek, systemów odwodnienia i armatury, poszerzy ofertę kabin prysznicowych. Landoia, producent konstrukcji stalowych, linii profilujących i maszyn do profilowania, zwiększy moce produkcyjne i zatrudnienie o 10 osób. We Włodawie w województwie lubelskim 3,4 mln zł wyda PPHU Gramar, który kupi teren pod rozbudowę zakładu produkcji i przetwórstwa mięsa. Trzy firmy zainwestują 27,4 mln zł i utrzymają 163 miejsca pracy. W tym roku tarnobrzeska strefa wydała 13 decyzji o wsparciu i jedno zezwolenie. Firmy zadeklarowały łącznie 212 mln zł nakładów i 210 miejsc pracy. W ubiegłym roku spółka wydała 35 zezwoleń i decyzji, w których firmy obiecały 858,3 mln zł inwestycji i stworzenie 1162 etatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy