Tarnowo Podgórne testuje oczyszczalnię

Piotr Wielicki
19-12-2000, 00:00

Tarnowo Podgórne testuje oczyszczalnię

Trwa rozruch nowej oczyszczalni ścieków w Tarnowie Podgórnym. Obiekt przyjmuje około 1,5 tys. m sześc. ścieków na dobę. Po ostatecznym uruchomieniu pełnej mocy obiektu (w styczniu 2001 r.) wydajność nowej oczyszczalni szacowana jest na około 4 tys. m sześc. na dobę. Jeżeli w przyszłości będą z niej korzystały także inne gminy, będzie można ją powiększyć do 10 tys. m sześc. W przyszłości władze Tarnowa Podgórnego chcą zaproponować okolicznym gminom: Rokietnicy, Dusznikom, Dopiewu i Kaźmierzowi przyłączenie się do sieci kanalizacyjnej, obsługiwanej przez nową oczyszczalnię.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w lipcu 1999 r. Wykonawcą jest poznańska spółka Hydrobudowa 1. Inwestycja kosztowała prawie 18 mln zł. W większości była finansowana z budżetu gminy, która wyłożyła na ten cel około 13 mln zł. Pozostałe środki przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Obiekt będzie na razie obsługiwał zachodnią część gminy Tarnowo Podgórne. Ścieki z Przeźmierowa, Baranowa, Chyb i Wysogotowa, czyli ze wschodniej części gminy, trafiać będą do centralnej oczyszczalni ścieków w podpoznańskim Czerwonaku. PW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Tarnowo Podgórne testuje oczyszczalnię