Tartaki idą w ślady górników i pielęgniarek

TM
04-07-2008, 11:39

16 lipca przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów dojdzie do kolejnego protestu. Tym razem przed urzędem pojawią się pracownicy branży, która do tej pory siedziała cicho. Chodzi o tartaki.

„Protestujemy przeciwko bezczynności rządu, która zezwala Lasom Państwowym na prowadzenie polityki rynkowej z pozycji monopolu, wyniszczającej polski przemysł drzewny, zwłaszcza tartaczny. Przemysł ten, pozbawiony stabilnych warunków surowcowych, nie może się dziś rozwijać i jest dziś w wyjątkowo trudnej sytuacji – grzmią jego przedstawiciele w zaproszeniu na konferencję prasową.

Przygotowania idą pełną parą, o czym świadczą zapisy na stronie internetowej organizatora protestu – Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.

„To sprawa ważna dla Was – jako odpowiedzialnych za los Waszych firm – ale równie ważna dla Waszych pracowników, którzy mają dziś podstawy, aby bać się o swoje miejsca pracy i którzy chcą równie godnie zarabiać jak leśnicy. Powinniśmy więc stanąć ramię w ramię – pracodawcy z pracownikami. Liczymy więc, że każdy z Was zabierze ze sobą tym większą grupę, im większe jest jego przedsiębiorstwo – ale przynajmniej 10 osób.  – głosi zalecenie izby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tartaki idą w ślady górników i pielęgniarek