Tauron dostał kredyt na 750 mln zł

PAP, DI
opublikowano: 19-12-2019, 19:26

Tauron zawarł z bankiem Intesa Sanpaolo umowę kredytu na 750 mln zł. Pieniądze nie będą wykorzystane na finansowanie inwestycji węglowych.

Jak wyjaśnił Tauron w komunikacie giełdowym, środki z kredytu mogą być przeznaczone na "szeroko rozumianą energetykę odnawialną; dystrybucję energii elektrycznej, w tym rozbudowę i modernizację sieci; refinansowanie istniejącego zadłużenia finansowego emitenta".

Z komunikatu wynika, że umowa zakłada zastrzeżenie, że finansowanie "nie będzie wykorzystane na finansowanie lub refinansowanie projektów związanych z aktywami węglowymi".

Zgodnie z umową Tauron będzie mógł skorzystać ze środków w ciągu czterech miesięcy od daty zawarcia umowy kredytowej. Spłata kredytu ma nastąpić po pięciu latach.

"Pozyskanie nowego źródła finansowania poprzez zawarcie umowy kredytu przyczynia się do wzmocnienia stabilności finansowej Emitenta" - podkreślono w komunikacie.

Fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane