Tauron i PGNiG dokończą gazówkę

Po paśmie kłopotów w końcu dobra wieść.

Energetyczny Tauron i gazowy PGNiG porozumiały się z bankami w sprawie problematycznej inwestycji w blok gazowo-parowy w Stalowej Woli. Nie jest to jeszcze ostateczne porozumienie co do warunków restrukturyzacji, ale umowa typu standstill (tzw. wakacje od zobowiązań), która będzie obowiązywała do końca marca 2017 r.

— Zakładamy, że do tego czasu wynegocjujemy i podpiszemy warunki restrukturyzacji finansowania projektu — mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

— Otwiera się możliwość dokończenia tego projektu w perspektywie kolejnych trzech lat — dodaje Remigiusz Nowakowski, prezes Tauronu. Partnerzy mają po połowie udziałów w bloku, który jest niemal na ukończeniu, ale budowę zamrożone po bankructwie hiszpańskiego wykonawcy. Obecne szacunki wskazują, że dokończenie budowy będzie kosztowało ok. 400 mln zł. Oddanie bloku do eksploatacji zaplanowano na 2019 r. Pierwotny termin mówił o drugiej połowie 2015 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu