Czytasz dzięki

Tauron: roszczenia HSH Nordbank AG są bezzasadne

  • PAP
opublikowano: 08-03-2019, 13:15

Jako bezzasadne spółka Tauron Sprzedaż ocenia roszczenia niemieckiego banku HSH Nordbank AG, który domaga się od firmy 232,88 mln zł odszkodowania i kar umownych, dotyczących wypowiedzenia przed ponad dwoma laty umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów.

"Spółka Tauron Sprzedaż przystąpiła do analizy treści pozwu. Wstępna ocena żądań pozwu i jego uzasadnienia wskazuje na całkowitą bezzasadność dochodzonych roszczeń" - podał Tauron w piątkowym komunikacie prasowym.

Jednocześnie Tauron potwierdził kontynuowanie rozpoczętych jesienią ubiegłego roku negocjacji w sprawie nabycia pięciu farm wiatrowych należących do grupy in.ventus. Chodzi o farmy w województwach kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim, obejmujące łącznie 82 turbiny wiatrowe.

HSH Nordbank z siedzibą w Hamburgu domaga się od spółki Tauron Sprzedaż zapłaty 232,88 mln zł tytułem odszkodowania i kar umownych oraz odsetek w związku z przejęciem od trzech spółek z grupy in.ventus roszczeń, jakie - w ocenie tych firm - wynikają z wypowiedzenia umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów.

W lutym 2017 r. spółka Tauron Sprzedaż złożyła oświadczenia o wypowiedzeniu długoterminowych umów na zakup certyfikatów, po tym, gdy nie osiągnięto porozumienia w sprawie renegocjacji tych umów.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane