Tauron sprzedaje energię pod jednolitą marką

PAP
opublikowano: 20-01-2011, 12:03

Ponad 4 mln klientów holdingu Tauron, którym prąd formalnie sprzedawały dotąd dwie spółki z tej grupy, od stycznia kupuje energię od jednej - Tauron Sprzedaż. W relacjach z klientami grupa stawia na promocję jednolitej marki - Tauron Polska Energia.

O zmianach organizacyjnych, służących przede wszystkim usprawnieniu działania spółek sprzedażowych oraz obsługi klienta, poinformowały w czwartek służby prasowe Taurona.

Zmiany nie wymagają od klientów załatwiania żadnych formalności - nie trzeba podpisywać nowych umów. Nie mają też związku z zatwierdzoną już w grudniu podwyżką cen prądu, który dla gospodarstw domowych w grupie drożeje od stycznia średnio o 7,2 proc.

Dotychczas sprzedażą energii zajmowały się w grupie dwie spółki: Enion Energia (w sumie ponad 2,4 mln klientów, w tym prawie 2,2 mln gospodarstw domowych) oraz EnergiaPro Gigawat (prawie 1,7 mln, w tym 1,5 mln gospodarstw domowych). Teraz pierwsza spółka, jako Tauron Sprzedaż, zajmuje się sprzedażą prądu do wszystkich klientów, druga - jako Tauron Obsługa Klienta - zajmuje się kontaktami z klientami indywidualnymi i częścią biznesowych.

Jednym z celów zmian jest także usprawnienie obsługi klientów w oparciu o nowe technologie, które pozwolą podnieść jej jakość i ułatwić załatwianie wszelkich formalności, w przyszłości również przez internet.

"W obszarze sprzedaży chcemy zagwarantować klientom m.in. większy niż dotychczas wachlarz produktów. Naszym celem jest proponowanie ofert dopasowanych do potrzeb i specyficznej charakterystyki poboru energii"- powiedział wiceprezes Taurona ds. handlowych, Krzysztof Zamasz, który liczy, że zmiany pomogą przyciągnąć do grupy także nowych klientów.

Według wiceprezesa, zmiana struktury organizacyjnej usprawni działanie spółek oraz ułatwi wprowadzanie nowej oferty. W nowej strukturze cała grupa ma być także bardziej efektywna.

W związku z reorganizacją, nie zmieniły się adresy biur obsługi klienta ani dane teleadresowe obu spółek. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej www.tauron-pe.pl.

Grupa Tauron jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców. Obejmuje 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych polskich firm.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane