Tczewski biznes na obcasach

opublikowano: 18-10-2012, 00:00

Kobiety z Tczewa i okolic dostaną pieniądze na własny biznes. Rekrutacja do programu ruszy niebawem.

12 kobiet z powiatu tczewskiego ma szansę na unijną dotację na założenie własnej działalności gospodarczej. W przekazaniu pieniędzy będzie pośredniczyć miejscowa Fundacja Pokolenia, która zakwalifikowała się do konkursu 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Najpóźniej na przełomie października i listopada rozpocznie nabór do programu „Start i restart”, skierowanego do kobiet w wieku do 25. roku życia, bezrobotnych lub pozostających nieaktywne zawodowo, zamieszkujących w szczególnościrewitalizowany obecnie obszar Starego Miasta w Tczewie lub słabo rozwinięte tereny powiatu tczewskiego. — Będziemy wspierać panie chcące założyć swoją pierwszą działalność gospodarczą oraz te, które w przeszłości próbowały już swoich sił w biznesie, ale z różnych powodów taką formę aktywności zawodowej musiały zawiesić.

Teraz dostaną drugą szansę — wyjaśnia Bożena Białas, kierownik projektu „Start i restart”. Jej zdaniem, sytuacja na rynku pracy w powiecie tczewskim jest dość trudna, bezrobocie wśród kobiet wynosi ponad 50 proc. A przeszkodą w samozatrudnieniu często bywa brak pieniędzy i doradztwa na starcie.

Program zakłada więc cykl szkoleń z podstaw przedsiębiorczości (dla 15 kobiet) i dotację w wysokości 40 tys. zł na założenie działalności gospodarczej (wybranych zostanie 12 najlepszych biznesplanów) oraz roczne wsparcie pomostowe — 1300 zł miesięcznie. Wprawdzie w programie nie określono listy preferowanych branż, jednak jak wynika z jego założeń, wysoko punktowane będą nowatorskie koncepty biznesowe, odpowiadające potrzebom lokalnego rynku, ale też te, które stanowią kontynuację wcześniejszych działań zawodowych uczestniczek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu