TDJ sfinalizowało nabycie 82,19% akcji FPM od grupy Rafako

ISBNews
opublikowano: 23-02-2015, 17:12

TDJ sfinalizowało nabycie 82,19% akcji FPM, należących dotychczas do grupy Rafako, podała spółka.

"Przejęcie FPM S.A. to dla TDJ S.A. kolejny - po nabyciu spółek Famak S.A. i Fugo S.A. - krok w kierunku poszerzenia kompetencji wykonawczych dla sektora energetycznego. Dzięki tej akwizycji spółka poszerzy wachlarz zamówień m.in. o maszyny do przemiału, kruszenia i transportu surowców oraz urządzenia paleniskowe, świadcząc kompleksowe usługi służące polskim i zagranicznym przedsiębiorstwom" - czytamy w komunikacie.

W grudniu ub.r. przedstawiciele TDJ i Rafako podpisali przedwstępną warunkową umowę, na mocy której spółka TDJ zakupiła 1 376 508 akcji FPM (stanowiących 82,19% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu) o wartości 48 mln zł. 17 lutego br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na koncentrację przedsiębiorców, tym samym został spełniony ostatni warunek umowy przedwstępnej i strony mogły podpisać umowę ostateczną.

FPM (dawniej Fabryka Palenisk Mechanicznych) jest dostawcą takich urządzeń, jak m.in.: młyny (pierścieniowo-kulowe, misowo-rolkowe, wentylatorowe), ruszty mechaniczne czy odżużlacze dla elektrowni, elektrociepłowni i ciepłowni. Klientami FPM są zarówno przedsiębiorstwa energetyki zawodowej, jak i zakłady innych branż wytwarzające energię na własne potrzeby w Polsce i zagranicą.

TDJ to polska, prywatna, firma inwestycyjna, prowadząca od ponad 30 lat działalność w wielu sektorach gospodarki. Jest większościowym akcjonariuszem spółek: Famur, Polskiej Grupy Odlewniczej, Pemug, Zamet Industry, Fugo oraz spółki Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze "Glinik".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu