Te akcje są mocno niedowartościowane? "Kupuj"

opublikowano: 04-12-2017, 11:05
aktualizacja: 04-12-2017, 11:11

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Instalu Kraków. Wycenia je na 20,1 zł i uważa za mocno niedowartościowane względem posiadanych przez spółkę aktywów.

"Zakładamy, że spółka, korzystając z dobrego rynku mieszkaniowego w Krakowie, w kolejnych latach będzie sukcesywnie czerpać ze zbudowanego na przestrzeni wielu lat banku ziemi. W 2018 roku spodziewamy się także braku negatywnej kontrybucji Frapolu, co powinno wspierać wyniki skonsolidowane" - napisał analityk w rekomendacji, wydanej 29 listopada.

Specjalista za niemiłą niespodziankę uważa komunikat o zwiększeniu strat we Frapolu w IV kw. 2017 r. (czytaj więcej>>), ale nie spodziewa się, by na poziomie skonsolidowanym zysk spółki miał nie sięgnąć około 10 mln zł.

Kapitalizacja firmy to tymczasem niespełna 100 mln zł.

"Pozytywnie 4Q’17 powinna kontrybuować deweloperka. Spółka będzie księgować końcową sprzedaż z projektu Sołtysowska. Dodatkowo prawdopodobne jest rozpoczęcie przekazań mieszkań w projekcie Nowy Przewóz 5.0, który w naszych prognozach ujęty jest głównie w 2018 roku" - dodaje Krzysztof Pado.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu