Teatr Wielki - Opera Narodowa: nietypowa promocja

opublikowano: 26-01-2017, 22:00

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Teatr Wielki – Opera Narodowa wydał album „Mój tata tańczy w balecie” ze zdjęciami światowej sławy fotografa Roberta Wolańskiego.

Album dokumentuje dzień, który kilkuletnia Mela spędziła ze swoim tatą Maksimem Woitiulem, pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego, obserwując przygotowania do spektaklu „Dziadek do orzechów i Król Myszy”. 15 stycznia odbyła się promocja książki: spotkanie z jej autorami i bohaterami oraz lekcja baletowa dla dzieci.

— To najdłużej powstająca książka, jaką wydaliśmy. Ukazała się po trzech latach od pojawienia się pomysłu. Głównym powodem jest specyfika spektaklu — w każdym teatrze świata „Dziadka…” wystawia się wyłącznie w czasie świąteczno-noworocznym — mówi Marcin Fedisz, szef działu literackiego i marketingu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Wyzwaniem były zdjęcia, gdyż Robert Wolański zazwyczaj fotografuje dorosłych. Twierdzi, że praca z dzieckiem nie polegała na pozowaniu, lecz przebiegała na granicy reportażu, bo fotografował Melę w spontanicznych momentach. Album, w nakładzie 2 tys. egzemplarzy, jest dostępny w butiku internetowym, który działa od grudnia (http://butik.teatrwielki.pl/). Można w nim kupić także inne publikacje teatru.

— Wydajemy ekskluzywne pozycje w niskich nakładach. Współpracują z nami wybitni pisarze i dziennikarze. Poruszamy się na styku kultur: operę i balet łączymy z fotografią modową, prawem, a nawet komiksem. Nasze książki i programy spektakli podobają się nie tylko w Polsce. W Metropolitan Opera, gdzie pokazałem ilustracje Marty Frej do „Rozmów na nowy sezon”, dziwiono się, że mamy tak niewiarygodnie otwartą publiczność, bo dla Amerykanów zestawienie opery z komiksem jest… zbyt nowoczesne — opowiada Marcin Fedisz. Dodaje, że teatr jest otwarty na współpracę biznesową w celu szerszej dystrybucji swoich publikacji.

W zwierciadle. Od lewej: Mela z tatą Maksimem Woitiulem, pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego, Iwona Witkowska, autorka tekstów do albumu „Mój tata tańczy w balecie”, i Robert Wolański, autor zdjęć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu