Techniczny zabieg PBG

Emil Górecki
opublikowano: 11-10-2011, 00:00

Budowlana spółka nie sprzedała Hydrobudowy, więc wraca do konsolidacji jej wyników. Kurs poszedł w górę.

PBG podnosi prognozę wyników finansowych na 2011 r. Grupa kapitałowa zapowiada, że do końca roku wypracuje 3 mld zł skonsolidowanych przychodów, 260 mln zł zysku z działalności operacyjnej i 200 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na podmiot dominujący. Jak tłumaczy Maria Szymańska, analityk z Espirito Santo, podniesienieprognoz to tylko kwestia techniczna i jest dla rynku wiadomością neutralną.

— W kwietniowych prognozach zarząd zakładał, że w drugim półroczu nie będzie już konsolidował Hydrobudowy. Zakup tej spółki przez hiszpański OHL jest zawieszony, więc wrócono do konsolidacji. Ta informacja nie wpływa na rynek, zwłaszcza że nie zmienia ona zbytnio zysku netto — tłumaczy Maria Szymańska. Inwestorzy zareagowali jednak wzrostem kursu PBG, który skoczył o ponad 9 proc. Dla porównania, WIG Budownictwo wzrósł w czasie sesji o 2,5 proc.

Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, uaktualniona prognoza nie uwzględnia wpływu przejęcia pakietu kontrolnego w spółce Rafako (transakcja czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów) oraz potencjalnych, dużych kontraktów energetycznych, o jakie się stara grupa, kontrolowana przez Jerzego Wiśniewskiego. Wczoraj PBG poinformowało również o sprzedaży udziałów w spółkach zależnych — Strateg Capital i GasOli Engineering. Dało to jej prawie 1,3 mln zł gotówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu