Czytasz dzięki

TechnoBoard kusi inwestorów

DI
opublikowano: 11-05-2012, 00:00

Fundusz TechnoBoard, który powstał dzięki pieniądzom z UE, wprowadzi spółki z portfela na NewConnect.

Zalążkowy fundusz Techno- Board rozpoczął wstępne rozmowy z inwestorami zagranicznymi i polskimi. Cel — wprowadzenie należących do niego spółek na rynek NewConnect. Jako pierwsze na rynek alternatywny wprowadzone zostaną spółki ERP Mobile z projektem mKsiegowa.pl oraz przedsiębiorstwo Inpingo (oprogramowanie dla wydawnictw cyfrowych i drukowanych). W dalszej kolejności (rozpoczęto przygotowania)spółki RedBelt (platforma do zarządzania wizerunkiem firmy w mediach społecznościowych) i e-Stolik.pl (serwis do rezerwacji stolika w restauracji). Pierwszy z debiutów planowany jest na trzeci kwartał 2012 r.

TechnoBoard działaja dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej i skarbu państwa w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka. Jego spółki pieniądze z ofert prywatnych zamierzają wykorzystać do realizacji dalszych planów rozwoju. Fundusz zapewnia, że wszystkie z wymienionych firm skutecznie weszły na rynek, uzyskują przychody i zamierzają szybko rozwijać się na swoich rynkach, osiągając znacznie większą skalę dzięki drugiej rundzie finansowania z NewConnect. Fundusz poszukuje inwestorów chętnych na wykup od 20 do 40 proc. akcji w kwotach od 100 tys. EUR.

— Przygotowaliśmy wstępne wyceny spółek i oferty akcji. Nasza oferta wyróżnia się na rynku tym, że proponujemy umiarkowane ceny za udział w dobrze zdefiniowanych, funkcjonujących na rynku, bardzo perspektywicznych e-biznesach — zachęca Mariusz Sperczyński, prezes TechnoBoardu. Spółki przygotowywane do wprowadzenia na NewConnect obecnie są w trakcie przekształcania w spółki akcyjne oraz tworzenia dokumentów informacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane