Technologia nawet biznesowego mikrusa nie gryzie

Eksperci podpowiadają, jak z pomocą odpowiedniego oprogramowania usprawnić działanie firm.

Mobilność, chmura, analiza biznesowa, integracja systemów, adaptacja do potrzeb indywidualnego klienta… Jeśli na rynku IT pojawia się unikatowy produkt, usługa, zjawisko, warto powiedzieć kilka słów, jak ta nowinka ma się do całej gospodarki i branży. Czy może zapewnić firmom przewagę konkurencyjną w najbliższych latach, czy — przeciwnie — jest zaledwie medialnąciekawostką, o której za kilka miesięcy nikt w biznesie nie będzie pamiętał. Ta myśl przyświecała nam przy tworzeniu najnowszego wydania „Teleinformatyki” (tym razem udostępnianego na tabletach).

Mamy nadzieję, że szczególnie przedstawicielom małego biznesu przydarzą się rady naszych ekspertów i tzw. historie sukcesu, czyli opisy efektywnych wdrożeń. Jeśli się uczyć, to od najlepszych! Jak usprawnić procesy biznesowe: produkcję, zakupy, sprzedaż, obsługę klienta, zarządzanie personelem? Czym się kierować przy wyborze systemu ERP? Środowisko informatyczne budować własnymi siłami czy może jednak zwrócić się do zaufanych partnerów technologicznych? No i co zrobić, by ceberprzestępcy nie mieli dostępu do naszych danych? Te pytania coraz częściej stawiają sobie menedżerowie i przedsiębiorcy — również, a może zwłaszcza z sektora MŚP.

Bo — w przeciwieństwie do korporacji — ich firmy zwykle nie mają rozbudowanych działów informatycznych, a zdarza się, że nie stać ich nawet na zatrudnienie choćby jednego specjalisty IT. Nierzadko trudno im znaleźć kogoś, kto by udzielił fachowej wskazówki, ustrzegł przed błędną decyzją inwestycyjną. A tworzenie infrastruktury technologicznej metodą prób i błędów niesie jednak z sobą zbyt duże ryzyko. Bezpieczniej jest skorzystać ze sprawdzonych pomysłów i metod. Skoro o ograniczonych budżetach mowa — na szczęście dziś do najnowocześniejszych urządzeń, aplikacji i usług dostęp może mieć każda spółka. Technologie i finanse nie są już przeszkodą w prowadzeniu działalności gospodarczej. To chyba najważniejszy wniosek z większości materiałów, które każdy biznesmen i decydent powinien wziąć sobie do serca.

Przeczytaj pełne wydanie dodatku „Teleinformatyka” w aplikacji mobilnej Pulsu Biznesu, zeskanuj QR kod lub wejdź na stronę tech.pb.pl/teleinformatyka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Technologia nawet biznesowego mikrusa nie gryzie