Technologiczna realizacja zysków

opublikowano: 05-03-2015, 00:00

Kupuj tanio, sprzedawaj drogo — ta zasada przyświeca za oceanem tym, którzy inwestują w pasywnie zarządzane fundusze ETF.

Choć technologiczny indeks Nasdaq jest blisko historycznego szczytu, na który wspiął się przed piętnastu laty, to ETF skoncentrowane na tym sektorze rynku notują odpływy, wynika z zestawienia portalu XTF.com. Od początku roku wycofano z nich netto 2,26 mld USD. Bardziej schudły tylko fundusze inwestujące w sektor finansowy i przemysłowy. Bilans za 12 miesięcy jest podobny — z technologicznych ETF odpływ netto to 0,64 mld USD.

Tymczasem wzięciem cieszą się jednostki funduszy, lokujących kapitał w sektorze źródeł energii, czyli np. akcjach firm wydobywających ropę i gaz. Przez ostatnie 12 miesięcy napłynęło tu netto 11,5 mld USD (to zdecydowanie najlepszy wynik wśród 10 najważniejszych sektorów), choć wyniki funduszy były wyraźnie pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu