Technologiczny gigant Cisco wycofuje się z Rosji i Białorusi

PAP
opublikowano: 23-06-2022, 19:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańska firma informatyczna i telekomunikacyjna Cisco poinformowała w czwartek agencję Reutera, że likwiduje swoje operacje biznesowe w Rosji i na Białorusi. Koncern zawiesił działalność w Rosji, włącznie ze sprzedażą i usługami, już w marcu.

Diesmer Ponstein/Wikimedia Commons/CC BY 2.0

Cisco to druga wielka amerykańska firma, która ogłosiła w czwartek, że wycofuje się z Rosji; wcześniej zrobił to koncern Nike.

Reuters pisze, że exodus zachodnich firm z Rosji, związany z inwazją na Ukrainę i sankcjami gospodarczymi, przyspieszył ostatnio w związku z projektem dotyczącej ich nowej rosyjskiej ustawy. Zostanie ona prawdopodobnie przyjęta w najbliższych tygodniach i umożliwili zamrażanie aktywów zagranicznych przedsiębiorstw i nakładanie na nie grzywien. Pozwoli również rosyjskim władzom na wyznaczanie administratorów firm, których właściciele pochodzą z "nieprzyjaznych" krajów.

W ostatnich tygodniach o planach wyjścia z Rosji poinformował rywal Cisco, firma International Business Machines Corp, a Microsoft zapowiedział, że znacząco ograniczy działalność w tym kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane