Tęczowy ślub w samolocie

DI, GW
opublikowano: 14-09-2010, 11:58

Skandynawskie linie lotnicze SAS promują się wśród gejów i lesbijek. W ogłoszonym konkursie nagrodą jest homoseksualny ślub na pokładzie samolotu tej linii. Zgłosiło się już kilkadziesiąt par z Polski - podaje "Gazeta Wyborcza".

Zobacz więcej

SAS chce mieć wizurenek firmy liberalnej i tolerancyjnej.

Zasady konkursu są proste. Jednopłciowe pary, które chcą się pobrać, rejestrują się na stronie internetowej www.love.flysas.net. Internauta, który wchodzi na witrynę SAS, może zagłosować na najsympatyczniejszą parę. Zwycięzcom rankingu w nagrodę szwedzki urzędnik 6 grudnia udzieli ślubu w samolocie lecącym do Nowego Jorku. Dodatkowo przewoźnik zorganizuje uroczystość weselną w jednym z najlepszych nowojorskich hoteli oraz podróż poślubną po Stanach Zjednoczonych. O nagrodę walczy kilkadziesiąt par z Polski. Wczoraj po południu najwięcej głosów miały dwie polskie lesbijki.

- Nie wyobrażam sobie, aby podobny konkurs zorganizował LOT - komentuje Robert Biedroń z Kampanii przeciw Homofobii. - Szwedzi są bardzo wyczuleni na uprawnienia społeczne. Przecież akcje promocyjne np. IKEI już od dawna pokazują nie tylko heteroseksualny model rodziny. I SAS poszedł w tym kierunku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, GW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Tęczowy ślub w samolocie