Tele - Fonika Kable zwalnia grupowo

GRA
opublikowano: 04-11-2008, 00:00

Producent kabli i przewodów zwolni prawie jedną piątą załogi. Liczy, że dzięki temu uda mu się przeczekać kryzys.

Producent kabli i przewodów zwolni prawie jedną piątą załogi. Liczy, że dzięki temu uda mu się przeczekać kryzys.

Kryzys zagląda w oczy nawet krezusom. Dlatego Bogusław Cupiał, jeden z najbogatszych Polaków, odchudza swoją Tele-Fonikę Kable. Ten największy producent kabli i przewodów w Europie Środkowej i Wschodniej do końca roku zwolni 900 osób, czyli 19 proc. załogi. Redukcje mają objąć wszystkie zakłady i działy w grupie.

"Pozwoli to dostosować poziom zatrudnienia do aktualnego i przewidywanego zapotrzebowania na wyroby kablowe, zoptymalizować procesy produkcyjne i obniżyć koszty działalności" — wyjaśnia zarząd w komuni- kacie.

Spółka produkuje w siedmiu zakładach, z których pięć działa w Polsce. W związ- ku ze zwolnieniami, zamie-rza znaleźć inwestorów dla niektórych elementów majątku. Ale zamknięć nie będzie.

— Szukamy firm zainteresowanych m.in. rozległymi placami magazynowymi. Dzisiaj nie zamierzamy likwi- dować żadnego zakładu poprzez zamknięcie lub sprzedaż. Polityka naszej firmy polega na przeczekaniu trudnego okresu w taki sposób, aby w przypadku koniunk- tury móc powrócić do poprzedniego poziomu produkcji — mówi Aleksy Pachwicewicz, rzecznik prasowy Tele-Foniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tele - Fonika Kable zwalnia grupowo