Tele - Polska chce na giełdę

KL
opublikowano: 21-09-2009, 00:00

Spółka wybiera się jeszcze w tym roku na NewConnect. To pierwszy krok do wejścia na główny parkiet.

Spółka wybiera się jeszcze w tym roku na NewConnect. To pierwszy krok do wejścia na główny parkiet.

Firma, do której należą cztery spółki z branży telekomunikacyjnej, przygotowuje się do oferty prywatnej akcji. Emisja będzie miała wartość około 1 mln zł, jednak Gustaw Groth, prezes Tele-Polska Holding, zapewnia, że uzyskanie kapitału nie było decydującym powodem wejścia na NewConnect.

— Zależy nam przede wszystkim na zwiększeniu wiarygodności i zbudowaniu komunikacji z inwestorami — mówi Gustaw Groth.

Wybrano już firmę, która będzie oferowała akcje, zaplanowano także szczegółowy road-show dla inwestorów. Procedury związane z debiutem powinny zakończyć się na jesieni. Sam debiut na NewConnect ma nastąpić do końca roku. Do końca 2011 r. akcje będą notowane już na GPW.

— Docelowo zależy nam właśnie na GPW. Ze względu na przychody już można nas postrzegać jako firmę trochę za dużą na NewConnect — mówi prezes.

Skonsolidowane przychody Tele-Polska Holding wyniosły w ubiegłym roku 80 mln zł (w skład grupy wchodziły wówczas e-Telko i TelePolska). W tym roku grupa jest już większa — w ostatnich miesiącach dołączyły do niej spółki Teltraffic i DID.

Spółki z grupy Tele-Polska Holding zajmują się różnymi segmentami telekomunikacji — e-Telko skupia infrastrukturę techniczną, z której korzystają inne firmy holdingu oraz kontrahenci zewnętrzni, natomiast TelePolska jest operatorem telekomunikacyjnym oferującym usługi abonenckie głównie klientom biznesowym i administracji publicznej. Teltraffic zajmuje się usługami międzyoperatorskimi w zakresie ruchu międzynarodowego, a DID łączy sprzedaż usług abonentom i operatorom.

Gustaw Groth zapewnia, że grupa ma potencjał, by stać się jednym z liderów wśród operatorów alternatywnych w Polsce. Chce to osiągnąć przede wszystkim dzięki zwiększeniu efektywności działania grupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu