Telegram podwyższył wartość ICO do 2 mld USD

opublikowano: 18-01-2018, 19:45
aktualizacja: 18-01-2018, 19:48

Telegram, właściciel szyfrowanego komunikatora podwyższył wartość oferty ICO do 2 mld USD. To największa kwota oczekiwana kiedykolwiek w tego rodzaju ofercie.

ICO łączy elementy pierwotnej oferty akcji i crowdfundingu. W ramach takiej oferty poszukujący kapitału na realizację projektu sprzedaje tokeny, czyli w praktyce jednostki nowej kryptowaluty. Inwestorzy liczą na wzrost wartości tokenów w przyszłości.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Telegram oczekuje 850 mln USD ze sprzedaży  tokenów w ofercie prywatnej w tym miesiącu i na 1,15 mld USD ze sprzedaży tokenów w publicznym ICO w marcu, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Wcześniej zapowiadał, że zaoferuje tokeny za 1,2 mld USD. Gregory Klumov, partner zarządzający w handlującej kryptowalutami spółce Exante powiedział, że popyt jest tak duży, że już powstał rynek wtórny.

- Niektóre zachodnie fundusze, które już wiedzą ile dostaną tokenów, zaczęły oferować ich sprzedaż ponieważ cena w publicznym ICO w marcu będzie dwukrotnie wyższa – powiedział.

Inwestorzy z prywatnej oferty otrzymają tokeny z ponad 50 proc. dyskontem wobec ceny w publicznym ICO. Zobowiązani są do trzymania ich przez 18 miesięcy po rozpoczęciu notowań tokenów na giełdzie.

Telegram, „dziecko” 33-letniego Rosjanina Pawła Durowa, byłego właściciela VK.com, czyli „rosyjskiego facebooka”,  zbiera pieniądze na stworzenie platformy płatności opartej na blockchainie, która ma w przyszłości konkurować z tradycyjnymi systemami płatności, jak Visa, czy Mastercard.

W praktyce uczestnicy oferty Telegramu będą inwestować w prawa do tokenów, czyli kontrakty dające im prawo otrzymania ich kiedy trafią na giełdę kryptowalut. Token, czyli kryptowaluta Telegramu, będzie nazywać się Grams. Ma być notowana na giełdzie kryptowalut od stycznia lub najpóźniej od końca 2019 roku. Jeśli tak się nie stanie uczestnicy przynajmniej prywatnej oferty mają otrzymać zwrot pieniędzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Telegram podwyższył wartość ICO do 2 mld USD