Telegram potroił cenę tokenów w rekordowym ICO

opublikowano: 28-02-2018, 17:08
aktualizacja: 28-02-2018, 17:32

Telegram Group, właściciel szyfrowanego komunikatora potroił cenę tokenów o nazwie Gram w kolejnej rundzie finansowania w ramach rekordowego ICO.

Telegram Group, którego założycielem jest Rosjanin Paweł Durow, właśnie pozyskał 850 mln USD ze sprzedaży praw do wirtualnych pieniędzy w zakończonej rundzie finansowania. W kolejnej, która ma trwać do pierwszych dni marca, sprzedaje Gramy po 1,33 USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. W poprzedniej, która była skierowana do dużych inwestorów, sprzedawał je po 0,37 USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Dziennik Wiedomosti napisał, że całkowita oferta ICO właściciela komunikatora Telegram może sięgnąć rekordowych 2,55 mld USD. W styczniu Bloomberg informował, że ICO Telegram sięgnie rekordowych 2,0 mld USD. Obecnie jeden z informatorów agencji powiedział, że w kolejnej rundzie finansowania Grams może być oferowany po 2,40 USD.

ICO łączy elementy pierwotnej oferty akcji i crowdfundingu. W ramach takiej oferty poszukujący kapitału na realizację projektu sprzedaje tokeny, czyli w praktyce jednostki nowej kryptowaluty. Inwestorzy liczą na wzrost wartości tokenów w przyszłości.

W praktyce uczestnicy oferty Telegramu inwestują w prawa do tokenów, czyli kontrakty dające im prawo otrzymania ich kiedy trafią na giełdę kryptowalut. Gram ma być notowany na giełdzie kryptowalut najpóźniej od końca 2019 roku. Jeśli tak się nie stanie uczestnicy oferty mają otrzymać zwrot pieniędzy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu