Telegram pozyskał 1 mld USD z obligacji

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 23-03-2021, 17:41
Obserwuj w MójPB:

Założyciel internetowego komunikatora, Pawieł Durow, poinformował we wtorek, że spółka pozyskała 1 mld USD ze sprzedaży obligacji wielu inwestorom, pisze Reuters.

Telegram
Telegram
Chris Ratcliffe

W trakcie zakończonej rundy finansowania Mubadala Investment i Abu Dhabi Catalyst Partners zainwestowały w Telegrama 150 mln USD. Nazwy pozostałych nabywców obligacji nie zostały ujawnione. Pawieł Durow powiedział jedynie, że wśród nich znaleźli się „jedni z największych i najlepiej poinformowanych inwestorów z całego świata”.

“Fundusze zostaną wykorzystane do wsparcia planów ekspansji, a także do realizacji strategii monetyzacji, która obejmuje plany premium dla użytkowników biznesowych” - stwierdził założyciel komunikatora.

Telegram, podobnie jak konkurencyjna aplikacja Signal, odnotował w tym roku wzrost popularności w związku z obawami o niedostateczną ochronę danych w należącym do Facebooka WhatsAppie. Obecnie Telegram ma 500 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane