Telekom Polska <TPSA.WA> Informacje dotyczące planowanych rezerw.

opublikowano: 19-12-2003, 16:44

Telekom Polska <TPSA.WA> Informacje dotyczące planowanych rezerw. INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANOWANYCH REZERW.
RAPORT BIEŻĄCY 67/2003
Zarząd Telekomunikacji Polskiej S.A. ("TP S.A.", "Spółka") niniejszym przekazuje informacje dotyczące planowanych rezerw mogących mieć wpływ na obniżenie jednostkowego i skonsolidowanego wyniku finansowego za IV kwartał 2003 roku.
Rezerwa na odprawy związane z kontynuacją procesu restrukturyzacji zatrudnienia.
W związku z przyjętym przez Zarząd TP S.A. planem kontynuacji procesu restrukturyzacji zatrudnienia w 2004 roku, Spółka planuje utworzenie w IV kwartale 2003 roku dodatkowej rezerwy w wysokości 200 - 230 mln złotych na odprawy i dodatkowe wypłaty w oparciu o zapisy Pakietu Socjalnego dla pracowników odchodzących z TP S.A. Dotworzenie rezerwy restrukturyzacyjnej wynika z objęcia procesem restrukturyzacji dodatkowej grupy pracowników.
Proces restrukturyzacji zatrudnienia w 2004 roku będzie prowadzony w oparciu o zasady zbliżone do obowiązujących w latach 2002 - 2003. Integralną częścią programu restrukturyzacji jest program szkoleń mających na celu pomoc pracownikom odchodzącym z TP S.A. w zdobyciu nowego zawodu, jak też wiedzy niezbędnej do podjęcia działalności na własny rachunek czy przy poszukiwaniu pracy poza Spółką.
Kontynuacja programu restrukturyzacji w 2004 roku będzie skutkowała obniżeniem stanu zatrudnienia w TP S.A. o około 6 tys. etatów, w odniesieniu do planowanego poziomu zatrudnienia z końca 2003 roku.
Kontynuacja procesu restrukturyzacji zatrudnienia w 2004 roku została zakomunikowana związkom zawodowym.
Realizacja programu restrukturyzacji pozwoli znacząco podnieść poziom efektywności Spółki, mierzony liczbą łączy głównych przypadających na pracownika.
Planowana rezerwa na trwałą utratę wartości na niektóre nieruchomości Spółki planowane do zbycia.
Dodatkowo Zarząd TP S.A. planuje w grudniu 2003 roku zaksięgowanie rezerwy na trwałą utratę wartości na niektóre nieruchomości Spółki wykorzystywane do celów administracyjnych. Szacowany poziom rezerwy nie powinien przekroczyć 250 mln złotych.Ostateczna kwota rezerwy będzie znana po zakończeniu wyceny tych aktywów.
Data sporządzenia raportu: 19-12-2003

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Telekom Polska &lt;TPSA.WA&gt; Informacje dotyczące planowanych rezerw.