Telekomy wyreguluje Marcin Cichy

opublikowano: 14-09-2016, 22:00

Nowym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) będzie Marcin Cichy

Nowym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) będzie Marcin Cichy, wieloletni pracownik regulatora rynku telekomunikacyjnego, który po spędzeniu ostatnich trzech lat w kablówce UPC Polska wrócił do administracji państwowej i od marca kierował biurem analiz w Ministerstwie Cyfryzacji. W środę na wniosek premier Beaty Szydło powołał go Sejm, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat. — Marcin Cichy nabierał praktyki w UKE od stano-

wiska stażysty do dyrektora pod moim nadzorem, a następnie pod nadzorem prezes Magdaleny Gaj. Jest autorem stosowanej do dziś przez UKE metodyki analiz cenowych i badań konsumenckich, odpowiadał za tworzenie polityki regulacyjnej urzędu, aktów prawnych i dokumentów strategicznych. Mam nadzieję, że sprawy konsumenckie po czterech latach przerwy ponownie staną się priorytetem urzędu — powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane