Telemedycyna kusi kolejne spółki

AT
opublikowano: 02-11-2011, 00:00

Qzdrowiu.pl rzuca wyzwanie Telemed24. Powalczą na trudnym rynku wideo konsultacji medycznych.

Kolejna spółka chce spróbować sił w telemedycynie. Po Telemedycynie Polskiej, Medicalgorithmics, Telemed24 przyszła kolej na Centrum Telemedyczne Qzdrowiu.pl.

— Za pośrednictwem platformy około 40 lekarzy różnych specjalności będzie udzielało wideokonsultacji. Na pacjentów czekają m.in. dietetycy, chirurdzy plastyczni, kardiolodzy czy diabetolodzy — wymienia Tomasz Dąbrowski, dyrektor generalny 4 Health Group, do której należy platforma.

Spółka nawiązała współpracę z krakowską siecią diagnostyczną Diagnostyka oraz z około 300 placówkami medycznymi.

— W razie potrzeby będziemy kierować pacjentów na badania oraz umawiać na tradycyjną wizytę u lekarza — tłumaczy Tomasz Dąbrowski. Do końca listopada każdy zainteresowany może sięgnąć po poradę lekarzy Qzdrowia za darmo. Po tym terminie będzie trzeba za nią zapłacić.

— Kierujemy ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Rozmawiamy również z hotelami. Chcemy zaproponować usługi telemedyczne ich gościom — szczególnie z zagranicy — tłumaczy Tomasz Dąbrowski. Qzdrowiu chce nawiązać również współpracę z ubezpieczycielami.Ma nadzieję na włączenie jego usług do pakietu ubezpieczeń zdrowotnych.

— Rozmawiamy z kilkoma towarzystwami — mówi Tomasz Dąbrowski. O podobnych planach informował kilka miesięcy temu Telemed24, w który zainwestował Certus Capital.

— Nie kopiowaliśmy pomysłu, a nad projektem platformy pracujemy od 2010 r. Zdajemy sobie sprawę, że początki będą trudne i minie trochę czasu, zanim zaczniemy zarabiać — uważa Tomasz Dąbrowski. Po trzech latach spółka chce przekroczyć próg rentowności. Po pięciu — zarabiać na czysto 5,5 mln zł i udzielać ponad 200 tys. konsultacji rocznie.

Co na to inne firmy działające w tym obszarze? — Jest to trudny rynek, a Qzdrowiu jest jedną z pierwszych spółek, które będą go kreować — uważa Ireneusz Plaza, prezes notowanej na NewConnect Telemedycyny Polskiej. Dodaje, że w Stanach Zjednoczonych ten system się sprawdził, ale tam warunki były bardziej sprzyjające. — Wielu Amerykanów nie posiada żadnego ubezpieczenia zdrowotnego — dodaje.

3mld USD Tyle będzie wart w 2017 r. światowy rynek usług telemedycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Telemedycyna kusi kolejne spółki