Teraz jest dobry czas na transakcje

Mecenas krzysztof Rożko
opublikowano: 26-11-2009, 00:00

Wołoszański, Rożko i Partnerzy — Kancelaria Radców Prawnych (WRP) specjalizuje się usługach doradztwa przy prowadzeniu inwestycji private equity i venture capital (PE/VC). Nasi eksperci zapewniają, zarówno inwestorom, jak i przedsiębiorcom poszukującym kapitału zewnętrznego, zapewniającego dalszy rozwój przedsięwzięcia, optymalny wybór formy i struktury biznesu, dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów.

Nasza kancelaria w krótkim czasie rozwinęła praktykę we wszystkich dziedzinach prawa gospodarczego (prawo spółek, kontrakty handlowe, nieruchomości, podatki, spory sądowe, arbitraż etc), dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc w rozwiązaniu każdego problemu prawnego na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego, począwszy od pozyskania inwestora strategicznego, poprzez analizę stanu prawnego potencjalnej inwestycji, efektywne zarządzanie projektem inwestycyjnym (w tym jego reorganizację), kończąc na opracowaniu strategii wyjścia z inwestycji (w tym poprzez upublicznienie spółki). Dotychczas obsługiwane przez nas transakcje PE/VC dotyczyły projektów inwestycyjnych o złożonej konstrukcji, wymagających specjalistycznej wiedzy prawniczej, doświadczenia i zaangażowania. Przeprowadzamy transakcje na rynkach publicznych i niepublicznych.

Naszym zdaniem obecna, polepszająca się, sytuacja gospodarcza sprzyja dokonywaniu restrukturyzacji istniejących inwestycji. Jednocześnie jest to dobry czas do przeprowadzania nowych transakcji na niedoszacowanych jeszcze aktywach — przy czym niezbędne jest odpowiednie przygotowanie struktury prawnej tego procesu celem maksymalnego zabezpieczeniu interesów klienta.

Prawnicy WRP opracowują przejrzyste i bezpieczne sposoby zarządzania majątkiem klienta. Dysponujemy długoletnim doświadczeniem w tworzeniu różnorakich konstrukcji funduszy inwestycyjnych i prowadzeniu przez nie działalności operacyjnej. WRP stale współpracuje z wieloma klientami i w ramach oferowanej im pomocy prawnej prowadzi bieżącą obsługę inwestycji PE/VC, w tym obsługę korporacyjną spółek celowych.

Ponadto doradzamy przy przekształceniach i reorganizacji przedsięwzięć z udziałem konstrukcji funduszu inwestycyjnego z wykorzystaniem krajowych i zagranicznych instrumentów planowania podatkowego.

Kluczowi pracownicy WRP realizowali, w ramach swoich dotychczasowych obowiązków, szereg nowatorskich przedsięwzięć z wykorzystaniem struktury funduszu inwestycyjnego.

W warszawskim biurze WRP pracuje pięciu prawników specjalizujących się w transakcjach PE/VC. Zespołem kieruje mec. Krzysztof Rożko związany z rynkiem kapitałowym od początku swojej kariery zawodowej.

Specjalizacja: doradztwo przy prowadzeniu inwestycji private equity i venture capital (PE/VC).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mecenas krzysztof Rożko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu