Czytasz dzięki

Terminale Sygnity dla mundurowych

MZL
opublikowano: 09-11-2007, 00:00

Sygnity (dawny Computerland) złożyło najtańszą ofertę w przetargu na dostawę 4 tys. tzw. terminali noszonych (minikomputerów ręcznych) dla policjantów w całym kraju.

Spółka ma praktycznie w kieszeni kontrakt za 33,9 mln zł chyba że jej oferta zostanie wykluczona proceduralnie. Oprócz Sygnity w przetargu wystartowało tylko konsorcjum pod wodzą Wasko, ale oferta tej firmy była znacznie droższa (39,7 mln zł) i przekroczyła budżet projektu. Policja zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia niespełna 34 mln zł.

Wyposażenie policjan- tów w terminale to część projektu ogólnej modernizacji policji. Rząd przezna- czył na to aż 4,5 mld zł. Z tego 500 mln zł zostanie przekazane na zakupy syste- mów i sprzętu informatycznego. Doświadczenia u tego klienta będą więc dla wszystkich firm IT bar- dzo cenne. Sygnity wcześ- niej wygrało w policji przetarg na wyposażenie sa- mochodów w terminale mobilne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZL

Polecane