Termy Warmińskie nie wypaliły...

ANP
opublikowano: 31-05-2010, 18:41

Sztandarowy projekt partnerstwa publiczno-prywatnego poniósł fiasko. Samorząd powiatowy w Lidzbarku Warmińskim uruchamia plan „B”.

Budowa Term Warmińskich, czyli kompleksu leczniczo-rekreacyjnego, miała pochłonąć 35 mln EUR. Władze powiatu chciały skorzystać z formuły partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Niestety, projekt w tym modelu trafił do kosza. I to już drugi raz mimo zainteresowaniu pięciu podmiotów

Zobacz więcej

Wizualizacja

– Komisja negocjacyjna przedstawiła wyniki pierwszej tury rozmów. Zarząd uznał, że nie przystąpi do inwestycji na warunkach proponowanych przez wnioskodawców – mówi Sebastian Kuźniewski ze starostwa powiatowego w Lidzbarku Warmińskim.
Powiat dwukrotnie organizował przetarg i przystępował do dialogu konkurencyjnego. To na tym etapie strony nie mogły osiągnąć porozumienia. Za pierwszym razem poszło m.in. o kwestie formalne, czyli termin oddania obiektu do użytku. Za drugim - o poręczenia kredytu.

Władze powiatu i tak zrealizują inwestycję.
– Zrobimy to wraz z gminą Lidzbark Warmiński. Czekamy na stanowisko rady miasta. Decyzja powinna być w ciągu dwóch tygodni. Myślimy o kredycie i zwiększeniu unijnej dotacji z przyznanych już 17,5 mln EUR. Nie wykluczamy też sprzedaży innych nieruchomości lub dzierżawy, które pomogą sfinansować termy – dodaje Sebastian Kuźniewski.

Więcej w poniedziałkowym „PB”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Termy Warmińskie nie wypaliły...