Tesco otworzy nowe centrum dystrybucji w Polsce

opublikowano: 23-06-2016, 10:30

Koniec spekulacji o porzuceniu polskiego rynku przez Tesco, pisze The Telegraph. Brytyjski detalista otworzy nowe centrum dystrybucji w Poznaniu.

Centrum ma obsługiwać cały region. Od września będzie dostarczać towar do 140 sklepów. The Telegraph przypomina, że pojawiały się spekulacje o możliwości zmniejszania obecności Tesco w Europie środkowej, m.in. z powodu zmian regulacji handlu i podatków. Wskazywano również na rosnącą konkurencję niemieckich sieci Lidl i Aldi. Brytyjski detalista zamknął w poprzednim roku rozrachunkowym dziewięć sklepów w Polsce i zapowiedział dalsze redukcje w obecnym. Darren Shirley z Shore Capital uważa jednak, że Tesco będzie prowadzić dalej biznes w Polsce choćby dlatego, że byłoby trudno znaleźć jego nabywcę. Gdyby się jednak pojawił, rozważyłoby taką ofertę.

Rzecznik Tesco w rozmowie z The Telegraph wskazał, że otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego oznacza iż na polskim rynku działalność firmy można określić jako "business as usual".

W środę odbędzie się doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Tesco. Prezes Dave Lewis ma poinformować ich o postępie zmian, które mają poprawić sytuację spółki po tym, jak w lutym 2015 roku zanotowała rekordową stratę 6,4 mld GBP. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, telegraph.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu