Tesco Polska ma problemy z kupcami

Agnieszka Janas, Krzysztof Kluska
28-10-2002, 00:00

W Piastowie rozpoczął działalność nowy hipermarket Tesco. Inwestycja stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ dopiero w połowie listopada NSA wypowie się w sprawie jej legalności.

Tesco Polska, operator hipermarketów Tesco i supermarketów Savia, uruchomił kolejny sklep w Piastowie. Inwestycja za blisko 30 mln zł została rozpoczęta pod marką HIT, ale po przejęciu tej sieci przez angielskiego giganta placówka zmieniła nazwę.

Inwestycji towarzyszyło wiele kontrowersji i zarzutów stawianych przez mieszkańców Piastowa o bezprawne działanie sieci handlowej oraz władz miejskich.

— Mieszkańcy skarżyli zarówno warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, jak i pozwolenie na budowę. W obu sprawach urzędy nadzorujące uchyliły zaskarżenie decyzji. W przypadku warunków zabudowy było to samorządowe kolegium odwoławcze, a legalność pozwolenia na budowę potwierdził urząd wojewódzki. Ponieważ mieszkańcy wnieśli sprawę do NSA, czekamy na jawne posiedzenie sądu, które planowane jest na połowę listopada — mówi Piotr Korek, były szef HIT-u w Polsce, który od 1 listopada będzie pełnił funkcję dyrektora ds. ekspansji Tesco Polska.

Innego zdania na temat marketu jest Marek Hejda, prezes Zrzeszenia Kupców i Przedsiębiorców Ziemi Pruszkowskiej.

— Sklep ma nieprawomocne pozwolenie na działalność od powiatowego inspektora sanitarnego. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów przy otwieraniu tego typu obiektów. Dodatkowo pozwolenie na budowę wydano na mniejszą działkę niż faktycznie obiekty Tesco zajmują — twierdzi Marek Hejda.

Jego zdaniem, inwestor przyspieszył uruchomienie sklepu, by uniknąć komplikacji związanych właśnie z brakiem pozwoleń.

— Nikt nie odważy się nakazać rozbiórki takiej inwestycji, a przepisy i pozwolenia zostaną dostosowane do stanu faktycznego obiektów i terenów — mówi Marek Hejda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas, Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tesco Polska ma problemy z kupcami