Tesco sprzedaje nam żywność „drugiej klasy”

DI, bbc.com
opublikowano: 22-12-2015, 22:40

Matt Simister z Tesco przyznał, że brytyjska sieć supermarketów sprzedaje w środkowej i wschodniej Europie produkty „drugiej klasy”.

Okazało się to podczas dyskusji w podkomisji brytyjskiej Izby Lordów poświęconej problemowi marnowania żywności. Simister powiedział, że przyczyniają się do tego Brytyjczycy, którzy wybierają tylko „perfekcyjne” owoce i warzywa. Skarżył się, że  brytyjscy klienci Tesco chcą tylko  „śmietanki zbiorów” w przeciwieństwie do klientów ze środkowej i wschodniej Europy. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- W wielu przypadkach oferujemy produkty klasy pierwszej w Wielkiej Brytanii, a klasy drugiej na rynkach żywności  środkowej i wschodniej Europy – powiedział Simister. 

Jakub Jaremko z Biura Prasowego Tesco Polska zwraca uwagę, że cytowana wypowiedź pochodzi z 2013 roku.

- Odnosząc się natomiast do samej wypowiedzi, w Polsce i w Wielkiej Brytanii mamy te same, wysokie standardy dotyczące jakości produktów. Wypowiedzi Matta Simistera dotyczące preferencji klientów w poszczególnych krajach zostały niestety wyjęte z kontekstu. Jakość produktów nie ogranicza się bowiem tylko do ich zewnętrznego wyglądu, a właśnie tego dotyczyła cytowana wypowiedź. Nasi dostawcy zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii muszą spełniać wysokie wymagania standardu TFMS (Tesco Food Manufacturing Standard) - pisze Jaremko. - Warto podkreślić, iż klienci w Polsce, Wielkiej Brytanii czy w jakimkolwiek innym kraju, mogą mieć różne oczekiwania co do wyglądu czy powtarzalności kupowanych produktów. Oferujemy naszym klientom produkty najwyższej jakości, a sami klienci, jeśli tylko mają jakiekolwiek uwagi co do produktów marek Tesco, mogą skorzystać z mechanizmu Gwarancji Satysfakcji i otrzymać zwrot pieniędzy za kupione produkty - dodaje.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu