Tesla najmocniej taniejącą spółką motoryzacyjną

opublikowano: 14-05-2019, 07:08

Wyprzedaż akcji na Wall Street spowodowana przez eskalację sporu handlowego USA i Chin wśród producentów aut najmocniej uderzyła w Teslę.

Inwestorzy obawiają się, że wkrótce wymiana ciosów między dwoma największymi gospodarkami obejmie także samochody. Kurs akcji Tesli spadał w trakcie poniedziałkowej sesji nawet o 6,3 proc. Były wówczas najtańsze od stycznia 2017 roku. Na zamknięciu kurs spółki Elona Muska spadał o 5,2 proc.

W poniedziałek Chiny ogłosiły, że odpowiedzą na podwyższenie w piątek ceł w USA własną podwyżką, obejmującą dobra importowane z USA wartości 60 mld USD. Choć na liście nie ma samochodów, to inwestorzy wątpią czy uda się tego dłużej uniknąć. Zwłaszcza, że administracja USA zasygnalizowała iż szykuje się do dalszego nakładania dodatkowych ceł na import z Chin.

Tesla to najmocniej przeceniona spółka z 27 wchodzących w skład Bloomberg World Auto Manufacturers Index. Najwięcej aut budowanych w USA eksportują do Chin niemieckie koncerny BMW i Daimler. W poniedziałek na giełdzie we Frankfurcie ich akcje taniały odpowiednio o 1,2 proc. i 3,3 proc.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy