Czytasz dzięki

Tesla planuje dostarczyć bezpłatne respiratory

opublikowano: 31-03-2020, 19:49

Koncern Tesla, ma dodatkowe respiratory zatwierdzone przez FDA, które może bezpłatnie przekazać do szpitali w regionach, w których producent samochodów elektrycznych dostarcza swoje pojazdy, donosi Reuters.

W opublikowanym tweecie, Elon Musk, dyrektor generalny Tesli napisał, że …koszt urządzenia i wysyłki jest zerowy. Jedynym wymogiem jest, aby urządzenia były natychmiast wykorzystane przez pacjentów, a nie przechowywane w magazynie”.

Koncern nie podał o jaką liczbę respiratorów może chodzić.

Rządy na całym świecie zwróciły się do producentów samochodów i firm z branży lotniczej o pomoc w pozyskiwaniu lub wytwarzaniu respiratorów i innego sprzętu medycznego w ramach szybko rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa.

Między innymi koncern Ford Motor ogłosił, że wyprodukuje 50 tys. respiratorów w ciągu następnych 100 dni w swoim zakładzie w Michigan we współpracy z jednostką opieki zdrowotnej General Electric, a następnie może produkować 30 tys. respiratorów miesięcznie w razie potrzeby w celu leczenia pacjentów dotkniętych koronawirusem.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane