Tesla podnosi cenę Modelu 3

opublikowano: 24-10-2018, 13:25

O 1 tys. dolarów więcej będzie trzeba zapłacić za kupno nowego Modelu 3 koncernu Tesla, który został wprowadzony na rynek w zeszłym tygodniu, donosi Reuters.

Wersja podstawowa Model 3 ma kosztować więc 46 tys. USD. 

Tesla model 3
fot. Bloomberg

Amerykański producent samochodów elektrycznych zaskoczył runek wprowadzeniem do sprzedaży tego modelu 18 października, po informacji, że obniżki podatku na samochody Tesli w USA mają wkrótce się zmniejszyć.

Koncern zapowiedział, że po zamknięciu środowej sesji opublikuje wyniki za miniony kwartał, czym również zaskoczył rynek, który oczekiwał tego zdecydowanie później.

Warto wspomnieć, że wczoraj, jeden z najbardziej zaciętych, długoletnich krytyków spółki, firma Citron Resaearch zmieniał front i weszła w "długą" pozycję na walorach Tesli, twierdząc, że Model 3 będzie "pewnym hitem".

Czytaj więcej>>Długoletni krytyk Tesli zmienił zdanie...

Część analityków szacuje, że firma do końca tego roku będzie potrzebowała pozyskac z rynku 2 mld USD na sfinansowanie operacji i około 1,8 mld do listopada 2019 r. Aktualnie koncern ma około 9,5 mld USD długoterminowego zadłużenia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane