Tesla pozwała byłego pracownika za włamanie do systemu IT

opublikowano: 21-06-2018, 07:37
aktualizacja: 21-06-2018, 07:38

Tesla wniosła pozew do sądu federalnego w Newadzie przeciwko byłemu pracownikowi, który miał włamać się do systemu komputerowego spółki i przekazać skradzione tajne dane stronie trzeciej. Domaga się m.in. 1 mln USD odszkodowania.

Wśród skradzionych przez pozwanego danych mają być zdjęcia i nagrania wideo systemu produkcyjnego. Tesla twierdzi, że poniosła znaczne i trwałe straty w wyniku działania pozwanego. Spółka wcześniej informowała pracowników o wykryciu sabotażu. Miał go dokonać jeden z techników procesu produkcyjnego, który był niezadowolony z przydziału do nowych zadań. Pracownik miał przyznać się do kradzieży danych po skonfrontowaniu w spółce z dowodami. Tesla twierdzi, że miał on także udzielać mediom fałszywych informacji o rzekomych opóźnieniach w produkcji i innych aspektach działalności spółki.

Fabryka Tesli
fot. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane