Tesla prognozuje wzrost dostaw w 2022 roku

PM, Reuters
opublikowano: 27-01-2022, 06:42

W czwartek Tesla poinformowała, że pomimo utrzymujących się problemów z łańcuchem dostaw, w 2022 roku spodziewa się ponad 50-proc. wzrostu oddanych do użytku pojazdów.

fot. David Paul Morris/Bloomberg

W bieżącym roku Tesla spodziewa się dostarczyć ponad 1,4 mln pojazdów, czyli o ponad 50 proc. więcej niż w 2021 roku. Optymistyczna prognoza opublikowana przez Elona Muska, pojawiła się chwilę po ogłoszeniu przez amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych rekordowych wyników kwartalnych.

Według danych IBES z Refinitiv przychody Tesli w czwartym kwartale wzrosły do 17,72 mld USD, przewyższając szacowane przez analityków 16,57 mld USD. Skorygowany zysk wyniósł natomiast 4,09 mld USD.

Tesla, pomimo optymistycznej prognozy dotyczącej liczby aut oddanych do użytku w najbliższych miesiącach, zdaje sobie sprawę z możliwych przeciwności. Producent poinformował, że ostateczne decyzje o zwiększeniu produkcji będą uzależnione od globalnej sytuacji z łańcuchem dostaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane