Tesla redukuje solarny biznes

opublikowano: 22-06-2018, 07:07
aktualizacja: 22-06-2018, 07:08

Tesla zredukuje biznes instalacji solarnych na budynkach mieszkalnych, przejęty dwa lata temu w kontrowersyjnych okolicznościach, informuje Reuters powołując się na trzy źródła w spółce.

Agencja dotarła do dokumentów spółki, z których wynika, że Tesla zlikwiduje część biznesu i zakończy współpracę z Home Depot, amerykańską siecią 800 supermarketów z artykułami budowlano montażowymi. Zamknięte ma zostać ok. 14 placówek zajmujących się instalacjami na budynkach, które działają w 9 stanach USA. Tesla nie ujawniła ilu zwolni pracowników, w związku ze zmianami. W odpowiedzi na pytania Reutersa odpisano, że spółka „nadal oczekuje, że w długim terminie biznes solarny i akumulatorów osiągnie taką samą wielkość jak biznes produkcji aut elektrycznych”.

Elon Musk podczas prezentacji dachówek w październiku
Zobacz więcej

Elon Musk podczas prezentacji dachówek w październiku youtube.com

Dwa lata temu Tesla przejęła za 2,6 mld USD spółkę SolarCity specjalizującą się w instalacjach solarnych na budynkach mieszkalnych. Wywołało to wówczas negatywną reakcję wśród niektórych akcjonariuszy producenta aut elektrycznych. Wskazywano m.in., że SolarCity, który nie miał dobrych wyników, to spółka stworzona przez dwóch kuzynów Elona Muska, prezesa i założyciela Tesli. Musk przekonywał wówczas, że sensowność przejęcia SolarCity nie powinna budzić żądnych wątpliwości w związku z oczywistą kompatybilnością z biznesem Tesli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu