Czytasz dzięki

Tesla staniała przez frustrację Elona Muska

opublikowano: 04-05-2018, 08:18
aktualizacja: 04-05-2018, 08:23

Elon Musk odmówił odpowiedzi na „nudne” pytania analityków dotyczące finansów Tesli. Rynek zareagował przeceną akcji i obligacji spółki, donosi Reuters.

Inwestorzy obawiają się, że Musk „ugryzł rękę, która go karmi” kiedy wylał swoją frustrację podczas konferencji z analitykami. Tesla jest uzależniona od kapitału z Wall Street. Producent aut elektrycznych podwyższał go każdego roku od wejścia na giełdę osiem lat temu. W ubiegłym roku emitował dwukrotnie obligacje. Dlatego po tym jak zapytany o potrzeby kapitałowe spółki Elon Musk powiedział, że nie odpowie, bo „nudne pytania nie są cool”, rynek zareagował przeceną akcji Tesli o nawet 7 proc.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

Adam Jonas z Morgan Stanley powiedział, że to najdziwniejsze zachowanie prezesa spółki o jakim słyszał przez ostatnie 20 lat.

- Analitycy uczestniczący w konferencji reprezentują dostawców kapitału, od którego Tesla zależy przez całą swoją historię – podkreślił.  

Eric Schiffer, szef firmy private equity Patriarch Organization uznał zachowanie Muska za „największe załamanie nerwowe prezesa w historii amerykańskiej branży motoryzacyjnej”.

- Wojna Elona Muska z day traderami i analitykami dużych banków jest jak pociągnięcie przez niego za sznurek w kamizelce zamachowca-samobójcy. To strasznie niekompetentne wobec inwestorów i skutkuje potężnym uderzeniem w akcje spółki – powiedział Schiffer podkreślając, że właśnie z takich powodów nie posiada akcji Tesli.

Niektórym inwestorom jednak zachowanie Muska nie przeszkadza.

- Lubimy Elona Muska, a to, że jest sfrustrowany czyni go tylko bardziej ludzkim – powiedział Gerald Sparrow ze  Sparrow Capital. – Koncentrujemy się wynikach, które osiąga, a nie emocjach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane