Musk tłumaczy się z dziwnego zachowania

opublikowano: 04-05-2018, 14:21
aktualizacja: 04-05-2018, 14:27

Prezes Tesli Elon Musk tłumaczy się ze swojego dziwnego zachowania podczas konferencji z analitykami i inwestorami, donosi Reuters.

Odmowa prezesa Tesli odpowiedzi na „nudne” pytanie analityków dotyczące finansów spółki, zadane podczas konferencji, wywołało negatywną reakcję rynku. Akcje i obligacje Tesli taniały, momentami mocno. Dziwne zachowanie Elona Muska wywołało także szereg negatywnych komentarzy. Tłumaczono nim także kilka rekomendacji sprzedaży akcji Tesli, które pojawiły się po fatalnej konferencji.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

W piątek Musk zdecydował się wytłumaczyć swoje dziwne zachowanie. Przekonuje, że chodziło mu o uniknięcie manipulacji przez dwóch analityków z Wall Street, których pytania „z tezą” miały służyć jedynie uzasadnieniu gry na spadek kursu Tesli.

- Te „suche” pytaniami nie były zadawane przez inwestorów, ale raczej przez dwóch analityków strony podaży, którzy próbowali uzasadnić swoją grę na spadek Tesli. W rzeczywistości byli przeciwieństwem inwestorów – napisał Musk na Twitterze.

Zaznaczył, że wspomniane pytania nie były ani „ważne ani adekwatne”.

Podczas konferencji Musk poświęcił aż 23 minuty na odpowiedzi na pytania 25-letniego Galileo Russella, akcjonariusza Tesli, który prowadzi na Youtubie kanał o inwestycjach HyperChange TV.

- HyperChange reprezentuje prawdziwych inwestorów, dlatego z nim rozmawiałem – napisał Musk w kolejnym tweetcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu