Tesla w II kwartale na minusie

opublikowano: 01-08-2014, 08:39

Producent elektrycznych samochodów, Tesla Motors, odnotował w minionym kwartale stratę, wynikającą z prac nad modelem nowego SUVa i rozpoczętymi pracami nad nową fabryką.

Firma poinformowała, że w ubiegłym miesiącu rozpoczęła prace przygotowawcze do budowy fabryki w Nevadzie, choć firma w dalszym ciągu rozważa możliwość innych lokalizacji w Kalifornii, Nowym Meksyku, Arizonie i Teksasie, a ostateczna decyzja nie zostanie podjęta przez kolejnych kilka miesięcy.

- Zanim przejdziemy do kolejnego etapu wylewania betonu, chcemy by przedstawiono nam propozycję, która będzie dla nas zachęcająca i uczciwa dla stanu – powiedział założyciel Tesli, Elon Musk.

Tesla odnotowała w minionym kwartale stratę rzędu 61,9 mln USD, czyli 50 centów na akcję, wobec straty 30,5 mln USD i 26 centów na akcję w analogicznym kwartale ubiegłego  roku.

Choć przychody firmy wzrosły w tym czasie niemal dwukrotnie do 769,3 mln USD, to minęły sie one z oczekiwaniami analityków z Wall Street, którzy spodziewali się wyniku na poziomie 801,9 mln USD.

Nie wpłynęło to jednak negatywnie na notowania spółki. Kurs Tesli w handlu posesyjnym wzrósł o 45 centów do 223,75 USD za walor. W ostatnich 12 miesiącach akcje spółki zdrożały o 65 proc., czyli 87,75 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla w II kwartale na minusie