Tesla więcej warta niż spółka Warrena Buffetta

opublikowano: 27-11-2020, 20:20

Po piątkowej sesji Tesla została szóstą pod względem kapitalizacji spółką w USA, wyprzedzając Berkshire Hathaway, wehikuł inwestycyjny legendarnego Warrena Buffetta.

Stworzony i kierowany przez Elona Muska producent aut elektrycznych po wzroście kursu o 2 proc. w piątek osiągnął wartość 555 mld USD. Kapitalizacja Berkshire Hathaway jest o 12 mld USD niższa. Spółka Warrena Buffetta jest jednak gigantem w porównaniu z Teslą pod względem aktywów, których ma 829,9 mld USD. Aktywa spółki Muska to 45,7 mld USD.

Warren Buffett, fot. Bloomberg
Warren Buffett, fot. Bloomberg

Wartość rynkowa Tesli rośnie szybko w ostatnim czasie co wiąże się z zapowiedzią włączenia spółki do S&P500; od 21 grudnia. Przez miniony tydzień wzrosła o ok. 20 proc. Od początku roku wartość Tesli wzrosła aż o 600 proc. wobec 13 proc. wzrostu indeksu. Wartość Berkshire Hathaway wzrosła o 3,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane