TFO szybko wraca na szczyt po wynikach

KZ, ISBNews
opublikowano: 14-11-2014, 10:12

Notowania TelForceOne rosły po pierwszej godzinie sesji w piątek o ponad 10 proc. po wynikach za trzeci kwartał.

Kurs zmierza do trzyletniego szczytu na poziomie 6,47 zł. Pomagają w tym dobre wyniki i zapowiedź podpisania nowych umów na dostawy produktów.

Grupa spodziewa się w ostatnich trzech miesiącach 2014 r. najlepszego okresu w całym roku, poinformował wiceprezes TelForceOne Wiesław Żywicki.

"Przed grupą najbardziej intensywny okres roku. Zgodnie z tendencją widoczną w latach ubiegłych to IV kw. z reguły jest najlepszy dla spółek z grupy kapitałowej TelForceOne. W ciągu ostatnich trzech kwartałów grupa TelForceOne prowadziła rozmowy z centralami kolejnych europejskich sieci handlowych, co wkrótce może skutkować podpisaniem nowych umów na dostawy produktów oferowanych przez spółki z grupy kapitałowej. Podejmowane były także intensywne działania nakierowane na pozyskanie do współpracy zagranicznych centrali sieci wielkopowierzchniowych celem dostaw ogólnoeuropejskich" - czytamy w komunikacie.

"Chciałbym podkreślić bardzo intensywny rozwój spółki myPhone. Jak pokazują badania, marka myPhone stała się najbardziej rozpoznawalna spośród wszystkich marek krajowych telefonów.  Z wyników badania wynika również, że obecnie w Polsce jest mniej więcej tyle samo użytkowników telefonów myPhone, co urządzeń takich marek, jak Apple, BlackBerry czy Motorola" - powiedział Żywicki, cytowany w komunikacie.

Grupa TelForceOne w okresie trzech pierwszych kwartałów br. zanotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 99,1% r/r do 197,4 mln zł.

"Dynamiczny wzrost przychodów związany jest głównie ze zwiększeniem udziałów w ofertach krajowych i zagranicznych sieci handlowych w oparciu o podpisane wcześniej umowy oraz nawiązaniu współpracy z kolejnymi sieciami handlowymi. Warto podkreślić, że wzrost sprzedaży został odnotowany we wszystkich kategoriach produktów i kanałach dystrybucji" - dodał wiceprezes TelForceOne.

W okresie I-III kw. 2014 r. grupa wypracowała 43,9 mln zł zysku brutto ze sprzedaży (wzrost o 48,4% r/r), natomiast zysk operacyjny osiągnął poziom 9,5 mln zł (wzrost o 96,9% r/r). Zysk EBITDA wyniósł 11,3 mln zł (wzrost o 83,9% r/r), a zysk netto 5,5 mln zł (wzrost o 171,3% r/r). Grupa utrzymała poziomy marż na podobnym poziomie, jedynie marża brutto była nieco niższa niż rok wcześniej. Marża brutto na sprzedaży w I-III kw, 2014 wyniosła 22,2%, marża EBIT 4,8%, marża EBITDA 5,7%, a marża netto 2,8%.

"Dynamiczny wzrost przychodów w grupie związany jest głównie ze zwiększeniem udziałów w ofertach krajowych i zagranicznych sieci handlowych w oparciu o podpisane wcześniej umowy oraz nawiązaniu współpracy z kolejnymi sieciami handlowymi" - wyjaśnił Żywicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBNews

Polecane