Thomas Cook zadowolony z Rosji

opublikowano: 27-03-2014, 21:25

Thomas Cook Group, drugi pod względem wielkości tour operator w Europie twierdzi, że jego działalność w Rosji w tym roku rozwija się lepiej niż planowano, informuje Bloomberg.

Stoi to w opozycji do prognoz, że aneksja Krymu przez Rosję zaszkodzi m.in. przemysłowi turystycznemu.

„Wielu Rosjan nadal podróżuje po świecie, wiele też osób poróżuje do Rosji” – powiedziała Harriet Green, dyrektor generalny spółki. Dodała, iż ma nadzieję, że firma do końca roku ponownie stanie się rentowna.

Operator poinformował, że w całej grupie średnie ceny sprzedaży w kończącym się sezonie zimowym wzrosły o 1 proc. zaś rezerwacje spadły o 4 proc. Firma nie była w pełni w stanie zrównoważyć mniejszej liczby wycieczek do Egiptu, który jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku dla Rosjan i pozostałych Europejczyków. Nie uwzględniając kierunku egipskiego, rezerwacje wycieczek wzrosły o 1 proc. w lokalnych walutach.

Z kolei rezerwacje na sezon letni, według stanu na 15 marca zwiększyły się o 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane