Czytasz dzięki

Thyssenkrupp zlikwiduje 3 tys. etatów

opublikowano: 25-03-2020, 08:36

Niemiecki gigant stalowy, koncern Thyssenkrupp zlikwiduje 3 tys. miejsc pracy w swoim ramieniu hutniczym do 2026 r. To rezultat porozumienia ze związkiem zawodowym IG Metall w ramach umowy płacowej, donosi Reuters.

Konglomerat zadeklarował, że zmniejszenie zatrudnienia obejdzie się bez przymusowych zwolnień i będzie realizowane do 31 marca 2026 r.

W ramach umowy koncern zobowiązał się do natychmiastowego wdrożenia „pakietu kryzysowego”, który obejmuje m.in. skrócone godziny pracy.

Thyssenkrupp zapowiedział też przeprowadzenie korekt produkcyjnych w branży stalowej w związku z pandemią koronawirusa. Zmuszony już został do odejścia od swoich prognoz finansowych na lata 2019-2020 co złożył na krab spowolnienia gospodarczego wywołanego szybko rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu