Tice: amerykański rynek akcji spadnie 10-30 proc. w tym roku

Marek Drus, cnbc.com
opublikowano: 07-02-2019, 18:34

Wzrosty na początku roku były tylko „odbiciem zdechłego kota”, twierdzi David Tice, ekspert zarabiania na spadku kursów.

- To był rajd wzrostowy w ramach rynku niedźwiedzia – powiedział Tice w CNBC. - Możemy mieć spadek 10-30 proc. w tym roku – dodał.

Zobacz więcej

youtube.com

Inwestor, który w 2008 roku sprzedał Federated swój fundusz Prudent Bear obawia się, że spadki będą zaskoczeniem z powodu nadmiernego optymizmu panującego na Wall Street.

Investors Intelligence informował niedawno, że na rynku akcji wróciła sytuacja z września kiedy panowały najbardziej „bycze” nastroje od czasów ostatniego szczytu rynku.

Tice uważa, że szanse recesji w tym roku w USA wynoszą 50 proc. Jej nadejście tłumaczy polityką banków centralnych od 2008 roku, globalnym spowolnieniem wpływającym na wyniki spółek, a także rosnącym zadłużeniem spółek.

- Myślę, że tak potężne zadłużenie, które dodaliśmy i tak potężna stymulacja monetarna muszą skończyć się źle – powiedział. 

Tice nie wyklucza jednak wzrostu rynku akcji nawet o 20 proc. w krótkim terminie jeśli dojdzie do porozumienia handlowego USA i Chin. Optymizm dość szybko powinien jednak wygasnąć z powodu niesprzyjającego długoterminowemu wzrostowi otoczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy