Tiry pojadą dookoła Gostynia

Paweł Brodziński
opublikowano: 14-06-2000, 00:00

Tiry pojadą dookoła Gostynia

Dzięki remontowi ulic i skrzyżowań na przełomie czerwca i lipca w Gostyniu zmieni się organizacja ruchu drogowego. Inwestycja kosztowała 2,8 mln zł i finansowana była w 1/3 przez starostwo i gminę Gostyń oraz po 1/3 przez Generalną Dyrekcję Dróg Publicznych Oddział Zachodni w Poznaniu i Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Przetarg na wykonanie prac, który odbył się w 1999 r., wygrało Przedsiębiorstwo Drogowe Drogbut.

W najbliższych dniach Drogbut zakończy przystosowywanie lokalnej sieci ulicznej do zmiany organizacji ruchu. Zmiana ta dotyczy dwóch krzyżujących się w mieście dróg, krajowej na kierunku Leszno-Jarocin oraz wojewódzkiej, na kierunku Kórnik-Rawicz. W ubiegłym roku radni miasta zdecydowali, że należy przeprowadzić ruch dookoła miasta i wykorzystać istniejące struktury drogowe. Zaplanowali też wprowadzenie jednokierunkowego ruchu na tych drogach. W tym celu należało wybudować rondo oraz przebudować skrzyżowania. PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Brodziński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tiry pojadą dookoła Gostynia