Tłok do pracowni NASK

opublikowano: 10-12-2019, 22:00

We wrześniu NASK PIB rozstrzygnął konkurs — wybrał 764 szkoły, do których trafią tzw. mobilne pracownie komputerowe.

Na jedną pracownię składa się 16 laptopów z punktem dostępowym do internetu. Konkurs miał zachęcić szkoły do przystępowania do projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Na obiecaną nagrodę szkoły będą musiały jeszcze poczekać. Przetarg na laptopy NASK ogłosił w październiku, a otwarcie ofert odbyło się pod koniec ubiegłego tygodnia. Oferty złożyło 11 wykonawców. Najtańszą zaoferował Integrated Solutions z łączną ceną 24,66 mln zł brutto, w tym 23,55 mln zł zamówienie podstawowe i 1,1 mln zł zamówienie objęte prawem opcji. Druga pod względem ceny okazała się oferta konsorcjum ZSK i Bcoders (27,55 mln zł), a trzecia Suntara (28,14 mln zł).

Najdroższa była oferta Innovation in Technology — 67,65 mln zł. O zamówienie starają się także: Koncept (29 mln zł), konsorcjum Techsource, IT4P i Intaris (31 mln zł), konsorcjum Computex i More Blue (29,46 mln zł), Galaxy Systemy Informatyczne (31,95 mln zł), konsorcjum Wasko i NTT Technology (32,88 mln zł), Betacom (30,76 mln zł) oraz konsorcjum Euvic i NeckerIT (33,06 mln zł). Duże zainteresowanie może zwiastować ostry bój wykonawców o rozstrzygnięcie, więc odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej są niemal pewne. OSE to projekt publicznej sieci telekomunikacyjnej, która ma dać szkołom dostęp do szybkiego internetu (co najmniej 100 Mb/s). Operatorem sieci jest NASK PIB. Na trzy projekty związane z OSE instytut pozyskał ponad 500 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Według nieoficjalnych informacji niebawem może się zmienić podmiot nadzorujący NASK PIB. Obecnie nadzór jest w gestii ministra cyfryzacji, ale przejdzie do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co wynika z zapisów nowej umowy koalicyjnej.

31 mln zł brutto Taki jest budżet NASK PIB w przetargu na dostawę mobilnych pracowni komputerowych, w tym 29,605 mln zł na zamówienie podstawowe i 1,395 mln zł na zamówienie objęte prawem opcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane