Tłumy pukają do Małopolski

MEW
opublikowano: 21-07-2010, 00:00

Małopolska będzie budować sieć szerokopasmową w PPP. Chętnych jest wielu operatorów.

Małopolska będzie budować sieć szerokopasmową w PPP. Chętnych jest wielu operatorów.

Zarząd województwa małopolskiego podjął wczoraj uchwałę o realizacji inwestycji Małopolska Sieć Szerokopasmowa w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP). O tym, że to województwo skłania się ku PPP, "PB" pisał jako pierwszy. Przy realizacji tego projektu z marszałkiem małopolski współpracować będzie Akademia Górniczo-Hutnicza i Uniwersytet Jagielloński.

Województwo małopolskie jest najbardziej zaawansowane spośród wszystkich samorządów w realizacji tego typu projektu. Wielu obserwatorów sądzi, że inne pójdą jego śladem.

Samorząd wkłada do tej inwestycji, współfinansowanej przez Unię Europejską, 175 mln zł. Partner prywatny musi dołożyć drugie tyle.

Właśnie rozpoczyna się w Małopolsce proces wyboru partnera prywatnego do tej inwestycji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chętnych jest wielu. Obok Telekomunikacji Polskiej, która już oficjalnie przyznawała, że jest zainteresowana współpracą przy budowie tej sieci, do władz Małopolski zgłaszają się też największe polskie telekomy, takie jak: Netia, Telefonia Dialog, Energis i Telekomunikacja Kolejowa. Wśród chętnych są także operatorzy zagraniczni: British Telecom, Deutsche Telekom oraz jeden z chińskich operatorów komórkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu