TMS: Wzrostowy początek tygodnia

Michał Fronc
opublikowano: 26-04-2010, 11:43

Piątkową sesję giełdy na Wall Street rozpoczęły na minusach, jednak w dalszej części notowań zdołały pokonać poziom poprzedniego zamknięcia, kończąc ostatecznie dzień na plusie.

Indeks Dow Jones wzrósł o 0,63%, S&P 500 o 0,71%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,44%. Wsparciem dla giełd na początku notowań była bardzo dobra publikacja danych z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z nich, że sprzedaż nowych domów na rynku wtórnym wzrosła w marcu o 26,9% m/m, co było najlepszym wynikiem od kilku lat. W piątek dobrze zaprezentowały się akcje American Express (+2,74%), po tym jak spółka ta opublikowała zadowalający rezultat kwartalny, a także walory Apple (+1,64%), których cena ustanawia kolejne maksima.

Dziś na sesji azjatyckiej w większości obserwować można było zwyżkę. Liderem wzrostów w regionie była tokijska giełda, gdzie indeks Nikkei 225 zyskał 2,3%. Wsparciem dla japońskiego rynku była informacja o wystąpieniu Grecji z prośbą do Unii Europejskiej oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego o aktywowanie pakietu pomocowego. Krok ten zwiększył szanse tego, że Grecja zdoła jednak wywiązać się ze swoich najbliższych zobowiązań. Na wartości zyskiwały m.in. akcje eksporterów wraz z osłabiającym się jenem.

Dziś w  Europie w ślad za rynkami w USA oraz Azji także w większości obserwować można wzrosty. Nastroje zdaje się poprawiać kwestia udzielenia Grecji pomocy finansowej, co oddala perspektywę niewypłacalności tego kraju. Dobrze radzą sobie od rana akcje banków. Także na warszawskim parkiecie obserwować można solidne wzrosty, a indeks WIG20 jest coraz bliżej istotnego oporu na poziomie 2600 pkt.

Michał Fronc
Departament Analiz DM TMS Brokers

TMS: Wzrostowy początek tygodniaTMS: Wzrostowy początek tygodnia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy