TNS OBOP: Tusk - 57 proc., L.Kaczyński - 43 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 17:59

Na tydzień przed II turą wyborów prezydenckich większym poparciem cieszy się kandydat PO Donald Tusk, który mógłby liczyć na głosy ponad połowy (57 proc.) zdeklarowanych wyborców o sprecyzowanych preferencjach - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego w połowie października. Na Lecha Kaczyńskiego zamierza głosować 43 proc. ankietowanych.

Na tydzień przed II turą wyborów prezydenckich większym poparciem cieszy się kandydat PO Donald Tusk, który mógłby liczyć na głosy ponad połowy (57 proc.) zdeklarowanych wyborców o sprecyzowanych preferencjach - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego w połowie października. Na Lecha Kaczyńskiego zamierza głosować 43 proc. ankietowanych.

    51 proc. badanych deklaruje udział w wyborach. 13 proc. wyborców deklarujących udział w wyborach jeszcze nie wie, na kogo odda głos. Sondaż przeprowadzono w dniach 13-17 października, na 967-osobowej próbie osób od 18 roku życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane